אישה vs המבורגר: על הביקור שלי ב-Goodness

אתחיל בגילוי נאות: בין הפוסט הזה לפוסט הטבעוני שקדם לו, היו לא פחות משני ביקורים במסעדות טבעוניות שהכזיבו. האחת הייתה מסעדה אתיופית טבעונית בנווה שאנן, שהגעתי אליה מקץ שעה בפקקים, רק כדי למצוא אותה עזובה ועגמומית למראה. עד כדי כך המצב היה חמור, שעשיתי אחורה פנה. השנייה הייתה באחד מהרחובות הקטנים שיוצאים מבוגרשוב. הגעתי כדי לגלות שיש בה בדיוק ארבע מנות, וגם היא – עזובה ומוזנחת, דווקא ביום שישי בצהריים, כשהעיר מלאה עד אפס מקום. מתחילת דרכי החלטתי שלא אכתוב ביקורות רעות כשמדובר במשהו מקומי, כלומר כאשר מושא הביקורת עשוי לקרוא אותה, להתבאס וחמור מכך. לא רוצה לקחת את הסיכון. מה שכן, כשאני ממליצה, אני לחלוטין עומדת מאחורי ההמלצה שלי. כך היה הפעם.

אז בשעות אחר הצהריים שמתי פעמיי ל-Goodness שברחוב קינג ג’ורג’ התל אביבי, כמה דקות הליכה מדיזנגוף סנטר. דיינר טבעוני, כך אומר האתר והאינסטגרם. נו נו, בואו נראה מה יוליד יום.

ובכן, עיניכם הרואות:

עיניכם הרואות. צילום: לימור רוב
דיינר ציוני. צילום: לימור רוב

לא בטוחה מה ההגדרה המילונית לדיינר, אבל כל עוד מדובר במוסד למטרות השבעת העוברים והשבים, שלא בדרך פלצנית או יומרנית, נראה לי שאכן זה זה.

ובכן, הסיבה לשמה התכנסנו, התפריט:

צד א’. צילום: לימור רוב
צד ב’. צילום: לימור רוב

השעה הייתה 18:30, כמעט לא אכלתי כלום היום, אז הרגשתי מוכנה ומזומנה לאתגר: Super Burger. האזהרה/המלצה/יישור קו בתפריט, “לחזקים בלבד”, רק הגביר בי את היצר התחרותי. קטן עליי. הקיבה שלי היא בור בלי תחתית, חור שחור, שער ליקום מקביל, תהום, חושך על פני תהום.

ואז הוא הגיע:

קונסטרוקציה מפוארת. צילום: לימור רוב
האצבעות במתיחה מקסימלית. צילום: לימור רוב
פה גדול אוכל הכל. צילום: לימור רוב

מכאן והלאה, זה היה בגדר “הישרדות – קינג ג’ורג'”. הגודל של הדבר הזה! מאיפה בכלל נוגסים? איך לא מפרקים את הקונסטרוקציה לגורמים? אל תטעו, כל ביס הוא תענוג, ובכל ביס מצאתי מוקד עניין חדש, אם זו הגבינה שאני בשוק שהיא טבעונית, ואם זה האננס הצלוי, שמי ידע שזה בכלל a thing. הפעם, לשם שינוי, לא הפגנתי הרפתקנות ובחרתי במנה הכי אקזוטית שמצאתי, אלא הלכתי על יתרון הגודל. לא בכל יום אני זוכה לאכול המבורגר בגודל של הראש שלי. היום כן. בדרך, האצבעות התלכלכו, הפרצוף שלי התמלא ברוטב, ובקושי רב שמרתי צלם אנוש ולא הפכתי לשד טזמני.

בדרך לעוד קיבה מרוצה. צילום: לימור רוב

בסופו של דבר, ולאחר כ-10 מפיות נייר, ניצחתי בקרב ובלעתי את ההמבורגר עד סופו. פייר? אני מבסוטה על עצמי. כך, שמחה וטובת לב דידיתי לי ברחוב קינג ג’ורג’, כשכל מה שבא לי זה להתרסק על מיטה ולהיכנס לקומה של פחמימות.

View this post on Instagram

100% vegan Goodness, king George 41, tel aviv

A post shared by goodness (@goodness_tlv_il) on

את הטוב ביותר שמרתי לסוף: גם Goodness מהווה חלק מכרטיס ‘קיץ טבעוני’, החבר הכי טוב שלכם שנותן לכם שפע הטבות למנות טבעוניות במסעדות ומוסדות קולינריים ברחבי הארץ. רוצים גם? קליק והוא שלכם. שלא תגידו שאני לא דואגת לכם.

4 תגובות הוסף תגובה

 1. ענבל הגיב:

  וואוו זה נראה מטורף!! קשה למצוא המבורגרים צמחוניים וטבעוניים טובים ואני ממש הולכת לנסות את זה!

  1. לימור רוב הגיב:

   דווקא די קל. עוד לא פגשתי המבורגר טבעוני שאכזב אותי. העיקר שטעים!

 2. shirashrb הגיב:

  נשמע ממש טוב!

השאר תגובה