הילד הלא חוקי של סושי ולאפה

סושי הוא מסוג המאכלים שיש בהם אלמנט X – קשה לשים על זה את האצבע, אבל סושי לעולם יהיה טעים יותר מסתם אורז, בטח ובטח אורז שמכינים בבית. יש בסושי איזשהו רכיב מסתורי שהופך אותו לכל כך טעים, ולבחירה הראשונה שלי כשאני אוכלת בחוץ, אך עד היום לא פיצחתי את העניין. אולי זה האופן בו סושיות מכינות את האורז, עם חומץ וסוכר, כך שלעולם לא אצליח לשחזר את המתכון. אולי זו האסתטיקה היפנית המפורסמת, הניקיון והמינימליזם של הלבן של האורז והשחור של האצה שנותנים קונטרה לצבעוניות של הירקות. אולי זה פשוט מאחר וסושי נחשב למאכל עילאי ומתנשא, יותר מלאפה או חומוס, כך שבכל פעם שאני אוכלת אותו, אני מרימה לעצמי כמה אנינת טעם אני.

זקני השבט עוד זוכרים את הימים בהם סושי נחשב למאכל אקזוטי. ובכן, לא עוד, הוא חלחל לכל שכבות האוכלוסייה, וכיום אפילו פסאז’ים אפרוריים בעומק הפריפריה מציעים סושי. אם חושבים על זה, הקומבינציה בין אורז דביק, תוספות ורוטב טריאקי בצד היא כר פורה ליצירתיות. מסיבה זו, כמעט כל סושייה שמכבדת את עצמה מציעה סנדוויץ’ סושי. נכון, הכל מתערבב בבטן, אבל אנחנו אוכלים עם העיניים, וכיף לאכול סושי בצורה אחרת. ואז הגיעו Shi-Shi ולקחו את היצירתיות כמה צעדים קדימה.

בעקרון, Shi-Shi, אשר הסניף היחיד שלו ממוקם באבן גבירול בתל אביב, הוא חיבור שיכול היה לקרות רק בארץ. הילד הלא חוקי של סושי ולאפה. מדובר בדף אורז לסושי שבתוכו מגלגלים תוספות שונות, כיד הדמיון הטובה על השפים. מה אומר ומה אגיד? זה מושלם. היתרונות של הסושי והיתרונות של הלאפה מגולגלים במאכל רחוב אחד. מצד אחד, הלפה מביאה איתה הרגשה משכרת של שפע, של פתיחת שולחן, של “איזה כיף, אני והלכת לאכול עד אני איחנק ואפתח כפתור במכנסיים”. מצד שני, הסושי מביא איתו הרגשה משכרת לא פחות של אותו אלמנט X. ביחד הם גורמים לי להרגיש כמו תל אביבית מעודכנת, שנמצאת צעד אחד לפני כולם, שעדיין מתמוגגים מפיתה עם כרובית או גלידה בגביע המונחת על קרטון.

https://www.instagram.com/p/BsFyjRBgz/

המנה הקבועה שלי היא קריספי טופו, הכולל גם בטטה בטמפורה, מלפפון, חסה, פטריות שיטאקה, בצלי שאלוט, בוטנים ורוטב איולי. מנה נוספת לצמחונים, כמוני, היא הכרובית, הכוללת צ’יפס בטטה, סלק, בזיליקום, בצל, חסה, שקדים וקרם קארי-קוקוס. הצעת הייעול היחידה שלי היא להוסיף עוד אופציות לצמחונים וטבעונים, כי בעיניי יש עוד אינסוף אופציות למילוי הלאפה-אורז, וגם אנחנו נשמח לטעום. אגב, אם מתחשק לכם לגוון, יש להם גם פוקי הורס, עם אופציות צמחוניות ראויות. בקיצור, אם אתם מזדמנים לרחוב אבן גבירול, או באופן כללי במרכז תל אביב, או באופן כללי יותר במדינת ישראל, שווה לקפוץ.

השאר תגובה